ČVN
18

Druhé setkání bývalých pracovníků investičního úseku JE Dukovany

Někteří členové České jaderné asociace jsou bývalí investiční pracovníci výstavby JE Dukovany 1-4. Výstavba byla zahájena v roce 1974. Elektrárna byla uvedena do provozu v roce 1985. V Dukovanech jsou v provozu 4 výrobní bloky, každý o výkonu 510 MWe. Nejstarší blok elektrárny je v provozu úctyhodných 36 let.

Dne 4.9.2021 se uskuteční setkání bývalých pracovníků investičního úseku JE Dukovany. Setkání se pravidelně účastní i zástupci jiných úseků (např. spouštění). Tedy všichni kteří pracovali na této elektrárně v období výstavby a spouštění.

Druhé setkání proběhne v Třebíči,  v restauraci Luculus od 12.30hod. Účast potvrdila většina účastníků minulého setkání, které se uskutečnilo 31.8.2019 ale i mnozí další. Ale jak všichni pevně doufáme, není to setkání poslední. Takže i ti, co nyní nemohou si to vynahradí při příštím setkání.

První setkání se uskutečnilo, 31.8.2019 v Třebíči. Na začátku tohoto setkání pronesli krátkou uvítací řeč Ing. Hlavatý a Ing. Hezoučký. Oba významnou měrou přispěli k dokončení a spuštění JE Dukovany. Podle účastníků se setkání se povedlo, o čemž svědčí ohlasy organizátorovi setkání ing. Sochorovi.

Ing. Jaromír Sochor

Křenovice, 26.6.2021