LED
24

Plán a cíle roku 2023

V rámci zasedání valné hromady České jaderné asociace, z.s. byl diskutován plán a cíle asociace pro rok 2023.

Česká jaderná asociace se stále i v tomto roce bude intenzivně zajímat zejména o jadernou energetiku, ale nejen o ni. Energetiku, energetický mix a jeho jednotlivé složky považujeme za živý, propojený organizmus nejvyššího národního zájmu. Je však třeba na něj kriticky nahlížet ze všech patřičných úhlů pohledu. Budeme tedy platformou, která nejen českým, popřípadě zahraničním průmyslovým partnerům, výzkumným organizacím, univerzitám a všem našim příznivcům nabídne sérii informací z energetických konferencí, přednášek a diskuzních panelů.
 

Náš plán a cíle nám ukládají zorganizovat strukturované online-workshopy s hlavními vendory staveb nových jaderných zařízení v ČR a blízkém okolí. Čekají nás prezentace a diskuze o tématech spojených s novými jadernými zdroji. Jedná se především o témata technického charakteru jaderného ostrova, průběhu stavby nového zdroje, financování projektu a v neposlední řadě jaderného paliva.
 

V rámci stanovených cílů věříme, že informace, které skrze Českou jadernou asociaci, z.s. poskytneme do pléna veřejnosti a zástupcům českého průmyslu, budou ku prospěchu věci. Nebojíme se diskutovat ani o tématech citlivého, či nepříjemného charakteru. Vede nás k tomu přesvědčení, že jedině skrze faktickou, technicky a argumentačně podloženou diskuzi se dobereme požadovaných výsledků. 

Máte se na co těšit!

Za Českou jadernou asociaci, z.s.
Předseda představenstva 

Ing. Tomáš Kovalovský